2015
Сталий розвиток корпорації «Оболонь»
Офіційний звіт
Всі розділи
Економіка
Корпорація
Засади сталого розвитку є одним із ключових елементів стратегії корпорації «Оболонь», завдяки якому компанія реалізує корпоративні амбіції і повноцінно розвиває кожен із чотирьох КСВ-напрямків: розвиток співробітників, захист екології, популяризація спорту і підтримка місцевих громад.
Люди
Люди – головний капітал корпорації «Оболонь». Люди створюють напої, формують репутацію і примножують фінансові активи компанії. Саме тому «Оболонь» щодня працює над вдосконаленням соціальних програм і покращенням добробуту ключових стейкхолдерів компанії.
Виробництво
Виробництво якісних і безпечних напоїв – це основа довгострокової перспективи розвитку корпорації «Оболонь». Стабільність виробничих процесів, гарантія якості і безпеки напоїв забезпечують досягнення цілей компанії на шляху сталості.
Екологія
Зміна клімату, вичерпність ресурсів і енергонезалежність – виклики ХХІ ст. не тільки для пересічних людей, а й для великих виробників. Зменшення впливу на довкілля і збереження природи є пріоритетними для компанії «Оболонь» як найбільшого вітчизняного виробника напоїв.
Економіка
Компанія «Оболонь» здійснює безпосередній і непрямий вплив на економіку країни та окремих регіонів присутності через зайнятість населення, наповнення місцевих і державного бюджетів, розвиток супутніх галузей і підтримку соціо-культурної складової.
Суспільство
Дотримуючись принципів сталого розвитку, «Оболонь» розглядає участь у соціальному житті регіонів присутності компанії - як важливу складову розвитку українського суспільства і процвітання власного бізнесу.
Торговим партнерам
Фінансовим установам
Неурядовим організаціям
Державним органам
Акціонерам та співробітникам
Споживачам

Ефективна діяльність

Зайнятість


«Оболонь» - один із найбільших роботодавців у харчовій промисловості України.
Компанія залучає працюючих безпосередньо у містах і селах базування своїх виробництв.
У багатьох регіонах виробничі структури «Оболоні» є бюджетоформуючими підприємствами

У 2014 році «Оболонь» у трійці ТОП-20 найбільших працедавців АПК.
Кількість населення, зайнятого на підприємствах корпорації «Оболонь» у 2015 році

2 477
м. Київ
Чисельність населення *
2 906 569
157
м. Севастополь**
Чисельність населення
362 113
334
м. Олександрія
Чисельність населення
100 287
109
м. Коломия
Чисельність населення
61 236
254
м. Охтирка
Чисельність населення
49 022
351
м. Фастів
Чисельність населення
47 869
679
м. Красилів
Чисельність населення
19 618
103
м. Бершадь
Чисельність населення
13 038
989
смт. Чемерівці
Чисельність населення
5 318

* Чисельність наявного населення на 01.01.2016 за даними Держкомстату
** Дані по Севастополю за 2013 рік

Соціальна сфера


Минулий рік розширив традиційні канали соціальної підтримки у регіонах базування підприємств «Оболоні». Окрім партнерства з місцевими громадами регіональні підрозділи компанії розпочали співпрацю з волонтерами, військовими частинами, шпиталями та державою.

 Вінничина

ПрАТ «Бершадський комбінат» виділяє продуктову та грошову допомогу місцевим громадам. За минулий рік комбінат розпочав співпрацю з регіональними військовими частинами. У співпраці з МБФ «Без кордонів» підприємство надало 95 тис. грн. для військовослужбовців.

Киїщина

Фастівська пивоварня компанії підтримує громади у різних сферах життя. За минулий рік така співпраця склала 228,1 тис. грн. допомоги. На підтримку військовослужбовців підприємство виділило 149,6 тис. грн. на медикаменти, амуніцію, паливо, обладнання.

Кіровоградщина

Виробничий комплекс в Олександрії уже 13 років реалізує проект переробки пластикових пляшок. За цей час завод очистив довкілля від 10 тис. т пластику. У рамках проекту підприємство активно працює з місцевими громадами щодо поширення інформації про еко-практики і співпрацює з місцевими закладами освіти по збору пластику.

Сумщина

У 2015 році ПАТ «Охтирський пивзавод» виділив 29,6 тис. грн на підтримку Української армії та 8 тис. грн. на підтримку громадських організацій.

Хмельниччина

У рамках Угоди про соціальне партнерство з Чемеровецькою селищною радою Солодовий завод виділив 254,84 тис. грн. Близько 91 тис грн надало підприємство на запчастини для ремонту військової техніки. 355,64 тис грн. склала підтримка Іванковецькій сільській раді Городоцького району Хмельницької області .

«Оболонь Красилівське» має Угоди соціального партнерства з Красилівською міською та Яворовецькою сільською радами. За рік підприємство надало 22,9 тис. дал. продукції для заходів місцевої громади, 66,3 тис. грн на благодійну допомогу громадським організаціям, встановило 9 спортивно-ігрових майданчиків у регіоні. Співробітники перерахували 236,8 тис. грн  військовослужбовцям.

Франківщина

ПрАТ «Дятьківці» допомагає Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів у м.Коломиї. і місцевому геріатричному будинку. Підприємство виділило 10 тис. грн на потреби місцевої громади. Обсяг допомоги військовослужбовцям склав 30 тис. грн.

Податки


Підприємства корпорації формують дохідну частину місцевих бюджетів на території свого базування.

Загальні відрахування до бюджетів усіх рівнів 
 990 524 грн
1 032 454 грн
1 214 828 грн
1 158 324 грн
 1 274 040 грн
 1 284 609 грн
 2010
2011
2012
2013
2014
2015
Участь корпорації «Оболонь» у наповненні міських бюджетів у 2015 році

~2%
Київ
*
м. Севастополь
5,8%
м. Олександрія
11,5%
м. Коломия
11,8%
м. Охтирка
3,9%
м. Фастів
10,8%
м. Красилів
3,3%
м. Бершадь
9%
смт. Чемерівці

Супутні галузі


Пивоварна галузь - один із драйверів української економіки.

1 робоче місце у пивоварній індустрії генерує

  • 1 робоче місце у медіа і маркетингу
  • 1 робоче місце у пакуванні та логістиці
  • 1 робоче місце в торгівлі
  • 1 робоче місце у сільському господарстві
  • 11 робочих місць у сфері послуг
  У 2015 році підприємство в Олександрії випустило 154,2 млн шт. таких преформ.

  АПК (ячмінь, пшениця, кукурудза, хміль, солод)

  Агровиробництво корпорації зосереджене на Хмельниччині. Це науково-дослідне господарство, насіннєвий завод, агрофірма і 17 тис. га посівних площ та солодівня з потужністю 120 тис. т солоду на рік

  Тароупаковка (ПЕТф, скло, жерстяні банки)

  «Оболонь» має власний випуск преформ на заводі в Олександрії. У 2012 році компанія перейшла на стандарт РСО1881 полегшеної ПЕТф-пляшки 1л і 1,25л. Це більш екологічно для довкілля і менш затратно для компанії.

  Ресторанний бізнес, торгівля

  У регіонах базування власних підприємств «Оболонь» має систему закладів фірмової торгівлі. Напої компанії поширені у всіх торгових мережах країни і за кордоном.

  Переробка вторинних ресурсів (ПЕТф-пляшки, пивна дробина)

  У 2008 році запрацювала лінія з переробки пластику на бандажну стрічку на Кіровоградщині. За 8 років переробка 10,2 тис. т ПЕТф-пляшок забезпечила випуск 4,4 тис. т кріпильно-пакувальної стрічки. Столична «Оболонь» переробляє ‘пивну шротину' - відходи пивоваріння - та експортує продукт в країни ЄС та Ізраїль. За 7 років переробки підприємство випустило 183,6  тис. т шротини.
  700 тонн шротини
    (вологих зернових відходів) за добу продукує пивоварня "Оболонь" у Києві.

  Логістика і транспорт

  Налагоджена логістика і транспортна інфраструктура забезпечили експорт напоїв «Оболонь» у 39 країн світу у 2015 році.

  Факти

  Інвестиції у модернізацію «Пивоварні Зіберта» в м. Фастів
  40
  млн євро
  1 млрд грн інвестицій
  1 млрд. грн. інвестицій у розвиток Подільського регіону
  1 млрд грн податків
  1,01 млрд. грн. податків сплатила «Оболонь» у 2013 р.
  45 країн-експортерів
  У 45 країн світу «Оболонь» експортує свої напої

  Практики

  • З моменту свого створення і до сьогодення корпорація «Оболонь» підтримує і розвиває традиції благодійництва та волонтерства. Щороку «Оболонь» інвестує у розвиток регіонів присутності своїх підприємств, реалізує соціально значущі ініціативи, надає фінансову і продуктову підтримку партнерам. Сьогодні, як ніколи раніше, соціальна активність компанії є важливою складовою сталого розвитку країни та життя українського суспільства.Детальніше
  • Досягнення гендерного балансу є важливим для сталого розвитку не лише як етична норма, а й для ефективної роботи компанії. На підприємствах корпорації «Оболонь» працює близько 28% жінок. Завдяки прийнятому у 2011 році Гендерному плану та оновленому у 2012 році Колективному договору, сьогодні «Оболонь» гарантує і забезпечує рівні трудові права як для чоловіків, так і для жінок.Детальніше
  • Початок «нульових» дав потужний поштовх у розвитку корпоративного волонтерства на підприємствах корпорації «Оболонь». Понад 14 років з ініціативи співробітників у компанії розвивається донорський рух. Щороку до списку постійних донорів долучаються нові співробітники, які продовжують благородну традицію у компанії. Детальніше
  • З 1994 року корпорація «Оболонь» є членом Української Асоціації Якості, а з 1998-го – членом Клубу лідерів якості України. Корпорація успішно конкурує як на внутрішньому, так і на міжнародних ринках. У 2008 році «Оболонь» створила інтегровану систему управління і сертифікувала одночасно чотири міжнародних стандарти.Детальніше
  • У 2013 році корпорація «Оболонь» на 48,5% зменшила утворення відходів власного виробництва. Цьому сприяла також і комплексна переробка використаної ПЕТ-упаковки. Протягом 12 років «Оболонь» реалізує проект з переробки відходів пластикової тари. Завдяки збору використаних пляшок, зниженню викидів і скороченню споживання енергоносіїв, «Оболонь» суттєво знижує вплив на довкілля.Детальніше
  • Відповідальність – основа екологічної політики корпорації «Оболонь». Завдяки технологіям переробки органічних відходів пивоваріння, сьогодні «Оболонь» не тільки зменшує екологічне навантаження на довкілля, а й забезпечує сільськогосподарські підприємства високопоживними кормами. До того ж таке виробництво приносить компанії додатковий дохід.Детальніше
  • Корпорація «Оболонь» - один із найбільших роботодавців в Україні. На підприємствах корпорації працюють понад 5 тис. співробітників, серед яких близько 5% мають дітей віком до 6 років. Для забезпечення комфортних умов праці та успішного поєднання професійних і сімейних обов’язків, у 2013 році «Оболонь» приєдналася до проекту реінтеграції працівників – «Знову до роботи».Детальніше
  • Завдяки системним інвестиціям у розвиток освіти і книговидавництва, реконструкції навчальних закладів, корпорація «Оболонь» сприяє підвищенню освіченості українського суспільства. Протягом 9 років «Оболонь» популяризує другу за милозвучністю і красою мову у світі у рамках підтримки Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика.Детальніше
  • Інвестувати у розвиток спорту «Оболонь» розпочала ще у 90-хх роках. Вже понад два десятиліття корпорація надає всебічну підтримку командам і проектам, що сприяють популяризації здорового способу життя. Сьогодні корпорація «Оболонь» має власний футбольний клуб «Оболонь Бровар», що виступає у національній першості, розвиває дитячо-юнацький футбол (спортивна школа «Зміна»), проводить внутрішньокорпоративні змагання серед персоналу.Детальніше
  • Більше двадцяти років «Оболонь» реалізує програму підтримки соціально вразливих груп населення. До таких категорій належать люди з особливими потребами, малозабезпечені, люди похилого віку, діти з неблагополучних сімей. Такий напрям роботи охоплює і підтримку багатодітних родин, які функціонують як будинки сімейного типу. Реалізація цієї програми компанії забезпечує право дитини на виховання у сім’ї і щасливе дитинство у колі рідних.Детальніше