2015
Сталий розвиток корпорації «Оболонь»
Офіційний звіт
Всі розділи
Екологія
Корпорація
Засади сталого розвитку є одним із ключових елементів стратегії корпорації «Оболонь», завдяки якому компанія реалізує корпоративні амбіції і повноцінно розвиває кожен із чотирьох КСВ-напрямків: розвиток співробітників, захист екології, популяризація спорту і підтримка місцевих громад.
Люди
Люди – головний капітал корпорації «Оболонь». Люди створюють напої, формують репутацію і примножують фінансові активи компанії. Саме тому «Оболонь» щодня працює над вдосконаленням соціальних програм і покращенням добробуту ключових стейкхолдерів компанії.
Виробництво
Виробництво якісних і безпечних напоїв – це основа довгострокової перспективи розвитку корпорації «Оболонь». Стабільність виробничих процесів, гарантія якості і безпеки напоїв забезпечують досягнення цілей компанії на шляху сталості.
Екологія
Зміна клімату, вичерпність ресурсів і енергонезалежність – виклики ХХІ ст. не тільки для пересічних людей, а й для великих виробників. Зменшення впливу на довкілля і збереження природи є пріоритетними для компанії «Оболонь» як найбільшого вітчизняного виробника напоїв.
Економіка
Компанія «Оболонь» здійснює безпосередній і непрямий вплив на економіку країни та окремих регіонів присутності через зайнятість населення, наповнення місцевих і державного бюджетів, розвиток супутніх галузей і підтримку соціо-культурної складової.
Суспільство
Дотримуючись принципів сталого розвитку, «Оболонь» розглядає участь у соціальному житті регіонів присутності компанії - як важливу складову розвитку українського суспільства і процвітання власного бізнесу.
Торговим партнерам
Фінансовим установам
Неурядовим організаціям
Державним органам
Акціонерам та співробітникам
Споживачам

Ефективне ресурсокористування

Як найбільший виробник напоїв, «Оболонь» залежить від сільськогосподарської сировини і різка зміна клімату та його можливий вплив на урожайність викликають занепокоєння у компанії.
«Сталий розвиток довкілля для компанії «Оболонь» полягає у щоденному пошуку і використанню інноваційних способів мінімізації впливу на навколишнє середовище. Ми досягаємо цього через зменшення витрат за рахунок економії електроенергії, води та інших ресурсів. Щороку «Оболонь» нарощує об'єми вторинної переробки відходів на своїх підприємствах, серед яких пивна дробина, дріжджові, зернові залишки, пластик».
Сергій Пустовіт
менеджер з енергоефективності корпорації «Оболонь»

Напрямки стратегії ЕКО-відповідальності:

 • поетапне зниження викидів в атмосферу
 • раціональне використання водних ресурсів
 • максимально можлива переробка виробничих відходів
«Година Землі» започаткована Всесвітнім фондом природи (WWF) у Сіднеї у 2007 році і вже за рік стала світовою екологічною ініціативою. У 2015 році глобальну акцію підтримали на 5 континентах, 170 країни світу, 7000 міст, з яких 55+ - в Україні.

З 2010 року «Оболонь» долучається до глобальної еко-ініціативи «Година Землі» Всесвітнього фонду дикої природи (WWF). 5 років поспіль компанія демонструє небайдужість до проблем довкілля.  2014 році компанія зекономила близько 300 кВт електроенергії у рамках ініціативи.

«За годину роботи в економ режимі «Оболонь» заощадила стільки ж електроенергії, скільки споживає середньостатистична сім'я за місяць. Таким прикладом ми надихаємо інші компанії і громаду до відповідальності за «здоров'я» природи. Підтримка міжнародної ініціативи - це не просто 60 хвилин темряви, це символ змін, до яких рухається країна і світ».
 
Сергій Блощаневіч
Голова Наглядової Ради АТ «Оболонь»

Динаміка показників використання ресурсів


Завдяки реалізації ряду енергоефективних та ощадних заходів виробничий вплив корпорації на довкілля продовжив знижуватись. До того ж виробництво напоїв усіх категорій у 2015 році упало на 9% проти минулого періоду. Відповідно скорочення виробництва знизило використання ресурсів.  

Ефективне використання ресурсів

Природний газ
У 2015 році споживання природного газу скоротилося на 17% порівняно із 2014 роком.
 • Цього об’єму вистачить 1'247 сім’ям (або 26'514 українцям) для приготування їжі та опалення протягом року.
Вода
У порівнянні з 2014 роком споживання води у 2015 році зменшилось на 13,6%. Це дорівнює об’єму 142 стандартних басейнів на Олімпійських іграх.
 • Стандартні параметри олімпійського басейну: 50м завдовжки, 25м завширшки і 2м завглибшки.
Пара
У 2015 році використання пари скоротилось на 21%
 • За допомогою енергозберігаючої системи вторинна пара, яка утворюється під час кип'ятіння пивного сусла, повертається до виробничого циклу.
Електроенергія
В 2015 «Оболонь» на 16%зменшила споживання електроенергії
 • Введені в експлуатацію два прових котли на твердому паливі на "Охтирському пивовареному заводі". Економія 3 млн. грн.
 • Встановлено обладнення для утилізації теплоенергії випару продувки парових котлів. Экономія 350 Гкал теплоенергії
 • Звміна зовнішньої реклами головного заводу на світлодіодну
 • Світлодіодна лампа потребляє електроенергії у середньому на 85-90% менше, ніж лампа розжарення.
 • Майже 100% електричної енергії компресори Kaezer перетворюють у теплову. А це сприяє не тільки економному використанню природних ресурсів, а ще суттєво зменшує викид CO2 в атмосферу.
 • ХКЦ – холодильно-компресорний цех, що регулює значну частку теплообмінів протягом тривалості технологічних процесів виробництва.
 • 8,6 млн кВт, які заощадила «Оболонь» у 2015 році, вистачить для користування протягом року 130 тис. ноутбуками або 110 тис. пилососами або 51 тис. холодильниками.
тис. м3
15 414
2015
23 708
2013
18 544
2014
тис. м3
2 274
2015
3 241
2013
2 633
2014
Гкал
117 989
2015
179 902
2013
149 650
2014
ГДж
164 130
2015
275 832
2013
195 397
2014

Повторне використання ресурсів

Вода
Таку воду застосовують при мийці обладнання та скляних пляшок.
СО2
Компанія переробляє вуглецеву кислоту СО2 з газової фракції на рідку з подальшим використанням у виробництві.
 • СО2 утворюється в процесі бродіння пива. Установки по переробці СО2 встановлені на заводах «Оболонь» (Київ) та «Пивоварня Зіберта» (м.Фастів, Київська обл).
Вторинна пара
тис. м3
1 500
2015
3 242
2013
2 998
2014
тонн
9 974
2015
11 674
2013
11 378
2014
тонн
1 520
2015
2 140
2013
1 807
2014

Факти

Сучасне технічне обладнання забезпечує економію теплової енергії при варці сусла
50
%
2.7 л води в 1 л напоїв
2,7 л води використовує «Оболонь» для випуску 1 л напоїв
3.5 л води в 1 л пива
3,5 л води потрібно для виготовлення 1 л пива «Оболонь»
1.5% економії пари
1,5% – економія пари при сушці пивної дробини

Практики

 • З моменту свого створення і до сьогодення корпорація «Оболонь» підтримує і розвиває традиції благодійництва та волонтерства. Щороку «Оболонь» інвестує у розвиток регіонів присутності своїх підприємств, реалізує соціально значущі ініціативи, надає фінансову і продуктову підтримку партнерам. Сьогодні, як ніколи раніше, соціальна активність компанії є важливою складовою сталого розвитку країни та життя українського суспільства.Детальніше
 • Досягнення гендерного балансу є важливим для сталого розвитку не лише як етична норма, а й для ефективної роботи компанії. На підприємствах корпорації «Оболонь» працює близько 28% жінок. Завдяки прийнятому у 2011 році Гендерному плану та оновленому у 2012 році Колективному договору, сьогодні «Оболонь» гарантує і забезпечує рівні трудові права як для чоловіків, так і для жінок.Детальніше
 • Початок «нульових» дав потужний поштовх у розвитку корпоративного волонтерства на підприємствах корпорації «Оболонь». Понад 14 років з ініціативи співробітників у компанії розвивається донорський рух. Щороку до списку постійних донорів долучаються нові співробітники, які продовжують благородну традицію у компанії. Детальніше
 • З 1994 року корпорація «Оболонь» є членом Української Асоціації Якості, а з 1998-го – членом Клубу лідерів якості України. Корпорація успішно конкурує як на внутрішньому, так і на міжнародних ринках. У 2008 році «Оболонь» створила інтегровану систему управління і сертифікувала одночасно чотири міжнародних стандарти.Детальніше
 • У 2013 році корпорація «Оболонь» на 48,5% зменшила утворення відходів власного виробництва. Цьому сприяла також і комплексна переробка використаної ПЕТ-упаковки. Протягом 12 років «Оболонь» реалізує проект з переробки відходів пластикової тари. Завдяки збору використаних пляшок, зниженню викидів і скороченню споживання енергоносіїв, «Оболонь» суттєво знижує вплив на довкілля.Детальніше
 • Відповідальність – основа екологічної політики корпорації «Оболонь». Завдяки технологіям переробки органічних відходів пивоваріння, сьогодні «Оболонь» не тільки зменшує екологічне навантаження на довкілля, а й забезпечує сільськогосподарські підприємства високопоживними кормами. До того ж таке виробництво приносить компанії додатковий дохід.Детальніше
 • Корпорація «Оболонь» - один із найбільших роботодавців в Україні. На підприємствах корпорації працюють понад 5 тис. співробітників, серед яких близько 5% мають дітей віком до 6 років. Для забезпечення комфортних умов праці та успішного поєднання професійних і сімейних обов’язків, у 2013 році «Оболонь» приєдналася до проекту реінтеграції працівників – «Знову до роботи».Детальніше
 • Завдяки системним інвестиціям у розвиток освіти і книговидавництва, реконструкції навчальних закладів, корпорація «Оболонь» сприяє підвищенню освіченості українського суспільства. Протягом 9 років «Оболонь» популяризує другу за милозвучністю і красою мову у світі у рамках підтримки Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика.Детальніше
 • Інвестувати у розвиток спорту «Оболонь» розпочала ще у 90-хх роках. Вже понад два десятиліття корпорація надає всебічну підтримку командам і проектам, що сприяють популяризації здорового способу життя. Сьогодні корпорація «Оболонь» має власний футбольний клуб «Оболонь Бровар», що виступає у національній першості, розвиває дитячо-юнацький футбол (спортивна школа «Зміна»), проводить внутрішньокорпоративні змагання серед персоналу.Детальніше
 • Більше двадцяти років «Оболонь» реалізує програму підтримки соціально вразливих груп населення. До таких категорій належать люди з особливими потребами, малозабезпечені, люди похилого віку, діти з неблагополучних сімей. Такий напрям роботи охоплює і підтримку багатодітних родин, які функціонують як будинки сімейного типу. Реалізація цієї програми компанії забезпечує право дитини на виховання у сім’ї і щасливе дитинство у колі рідних.Детальніше