2015
Сталий розвиток корпорації «Оболонь»
Офіційний звіт
Всі розділи
Люди
Корпорація
Засади сталого розвитку є одним із ключових елементів стратегії корпорації «Оболонь», завдяки якому компанія реалізує корпоративні амбіції і повноцінно розвиває кожен із чотирьох КСВ-напрямків: розвиток співробітників, захист екології, популяризація спорту і підтримка місцевих громад.
Люди
Люди – головний капітал корпорації «Оболонь». Люди створюють напої, формують репутацію і примножують фінансові активи компанії. Саме тому «Оболонь» щодня працює над вдосконаленням соціальних програм і покращенням добробуту ключових стейкхолдерів компанії.
Виробництво
Виробництво якісних і безпечних напоїв – це основа довгострокової перспективи розвитку корпорації «Оболонь». Стабільність виробничих процесів, гарантія якості і безпеки напоїв забезпечують досягнення цілей компанії на шляху сталості.
Екологія
Зміна клімату, вичерпність ресурсів і енергонезалежність – виклики ХХІ ст. не тільки для пересічних людей, а й для великих виробників. Зменшення впливу на довкілля і збереження природи є пріоритетними для компанії «Оболонь» як найбільшого вітчизняного виробника напоїв.
Економіка
Компанія «Оболонь» здійснює безпосередній і непрямий вплив на економіку країни та окремих регіонів присутності через зайнятість населення, наповнення місцевих і державного бюджетів, розвиток супутніх галузей і підтримку соціо-культурної складової.
Суспільство
Дотримуючись принципів сталого розвитку, «Оболонь» розглядає участь у соціальному житті регіонів присутності компанії - як важливу складову розвитку українського суспільства і процвітання власного бізнесу.
Торговим партнерам
Фінансовим установам
Неурядовим організаціям
Державним органам
Акціонерам та співробітникам
Споживачам

Стимули та мотивація

Матеріальні стимули


Гідний рівень оплати праці і соціальні програми є вагомими факторами у підвищенні якості і продуктивності праці. У корпорації «Оболонь» діє єдина і збалансована система оплати і мотивації праці з урахуванням різних категорій посад, результативності кожного і роботи компанії загалом.

У 2015 році середній рівень зарплатні на ПАТ «Оболонь» зріс на 5% порівняно з  минулим роком.
Середня заробітна плата у корпорації «Оболонь» майже у 2 рази перевищує середні показники винагороди по галузі (за даними Держкомстатату 2013 року).
Матеріальна мотивація
Система базових окладівПреміальна системаСистема компенсаційних платежів
Питома вага у структурі мотивації
70%

Корпорація «Оболонь», як роботодавець, розглядає основну заробітну плату в якості винагороди за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, норми виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Така винагорода встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників і посадових окладів для службовців.

Тип окладу Категорія персоналу Форма нарахування
Погодинна Робітники, водії, охоронці і т.д. Оплата праці відповідно до фактичної кількості відпрацьованих годин
Відрядна Виробничий персонал Оплата праці відповідно до фактично виконаного обсягу робіт в одиницях готової продукції та встановлених нормативів заробітної плати за одиницю готової продукції

Тарифікація посадових окладів проводиться на підставі оцінки кожної посадової позиції, які відрізняються одна від одної рівнем відповідальності, важливістю виконуваних функцій, ступенем впливу на досягнення стратегічних цілей, необхідним рівнем кваліфікації тощо.

Винагорода вищих керівників залежить від компетенцій, зони відповідальності та результів роботи в межах конкретних повноважень.

Винагорода за працю членів управління компанією складається з посадового окладу і премії (як і у інших співробітників компанії). Коефіцієнт преміювання змінюється відповідно до результатів виконання ключових показників ефективності, зокрема:

 • ефективність реалізації проекту з управління витратами
 • дохід від реалізації, млрд грн
 • відсутність масштабних аварій
 • виконання плану уведення потужностей

Система матеріальних стимулів у корпорації «Оболонь» включає також отримання працівником додаткової винагороди (премії) за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій, включають безпосередньо премію, квартальний або річний бонус тощо. Крім цього, вони можуть включати також додаткові заохочувальні виплати за спеціальні заслуги, винаходи чи впроваджені інновації.

Щорічно проводиться індексація посадових окладів і тарифних ставок з урахуванням росту споживчих цін в Україні, що є основою росту зарплатні співробітників корпорації «Оболонь».

Нематеріальна мотивація


Для співробітників ПАТ «Оболонь» сформований широкий соціальний пакет:

 • матеріальна допомога на оздоровлення, при народженні дитини, при виході на пенсію, у разі одруження
 • путівки для працівників та їхніх дітей в оздоровчі табори
 • грошова премія з нагоди свят працівникам компанії, а також тим, хто вийшов на пенсію
 • функціонує сучасно обладнаний медпункт, тренажерний зал, дві їдальні, діє розвозка в спальні райони
Нематеріальна мотивація
Система соціальних платежівСистема внутрішніх комунікаційСистема кар'єрного ростуКорпоративна культура
Питома вага у структурі мотивації
30%

До пакету нематеріальної мотивації на головній пивоварні «Оболонь» входить щоденна транспортна доставка співробітників від (до) місця роботи до (з) віддалених спальних районів (Виноградар, Троєщина, Петрівка). Такі перевезення здійснюються на власному транспорті компанії і з залученням транспортних організацій.

«Оболонь» забезпечує підтримку пенсіонерів із числа колишніх співробітників компанії. Корпорація виділяє продукцію напередодні державних свят, надає корпоративну пресу та забезпечує матеріальну допомогу у разі потреби.
За час існування корпоративного донорства до ініціативи долучилися 809 співробітників, які надали 364,05 літрів крові для потреб пацієнтів столичних лікарень.

Важливим напрямом соціальної політики корпорації «Оболонь» є розвиток корпоративної культури, корпоративного духу, ідентифікації особистих досягнень кожного «оболонця» з компанією. Єдина корпоративна культура, сталі традиції забезпечують повноцінне дозвілля працюючих і сприяють покращенню соціального і психологічного клімату в колективі.

З початку 2000-х у компанії «Оболонь» діє донорський рух ініціативних і відповідальних співробітників. Щороку у рамках проведення Дня донора небайдужі «оболонці» віддають свою кров на допомогу хворим.

На усіх підприємствах корпорації «Оболонь» співробітники підтримують і розвивають спортивний рух. Щороку у компанії проводять відразу два футбольних турніри: чемпіонат заводу та Кубок Президента. За минулий рік особливої популярності набули також і інші види спорту.

Система внутрішніх комунікацій на підприємствах корпорації включає щоквартальні зустрічі з вищим керівництвом, корпоративну пресу, щоденну розсилку новин компанії, а також організацію корпоративних заходів.

Сьогодні «Вісник Оболоні» – не лише інформаційний ресурс, а й дієвий інструмент для побудови командного духу, спілкування та гуртування колег навколо спільних інтересів.
З початку заснування компанії щоквартально «Оболонь» випускає корпоративний журнал «Вісник Оболоні». Видання доступне для співробітників усіх підприємств компанії.

У системі мотивації вагоме місце займає також соціальна відповідальність компанії та реалізація соціально значущих проектів. Компанія інвестує і у мистецтво, і у спорт, у культуру, допомагає малозабезпеченим та опікується дитячими будинками. У містах присутності своїх підприємств корпорація облаштовує дитячі майданчики, ремонтує лікарні і облаштовує школи.

Факти

Загальний обсяг наданої фінансової допомоги працівникам
14.1
млн грн
22% персоналу
22% персоналу корпорації пройшли перепідготовку і підвищення кваліфікації у 2013 р.
302 студенти
302 студенти пройшли практику в корпорації у 2013 р.
809 працівників
809 працівників долучилися до донорського руху з початку 2000-х рр..

Практики

 • З моменту свого створення і до сьогодення корпорація «Оболонь» підтримує і розвиває традиції благодійництва та волонтерства. Щороку «Оболонь» інвестує у розвиток регіонів присутності своїх підприємств, реалізує соціально значущі ініціативи, надає фінансову і продуктову підтримку партнерам. Сьогодні, як ніколи раніше, соціальна активність компанії є важливою складовою сталого розвитку країни та життя українського суспільства.Детальніше
 • Досягнення гендерного балансу є важливим для сталого розвитку не лише як етична норма, а й для ефективної роботи компанії. На підприємствах корпорації «Оболонь» працює близько 28% жінок. Завдяки прийнятому у 2011 році Гендерному плану та оновленому у 2012 році Колективному договору, сьогодні «Оболонь» гарантує і забезпечує рівні трудові права як для чоловіків, так і для жінок.Детальніше
 • Початок «нульових» дав потужний поштовх у розвитку корпоративного волонтерства на підприємствах корпорації «Оболонь». Понад 14 років з ініціативи співробітників у компанії розвивається донорський рух. Щороку до списку постійних донорів долучаються нові співробітники, які продовжують благородну традицію у компанії. Детальніше
 • З 1994 року корпорація «Оболонь» є членом Української Асоціації Якості, а з 1998-го – членом Клубу лідерів якості України. Корпорація успішно конкурує як на внутрішньому, так і на міжнародних ринках. У 2008 році «Оболонь» створила інтегровану систему управління і сертифікувала одночасно чотири міжнародних стандарти.Детальніше
 • У 2013 році корпорація «Оболонь» на 48,5% зменшила утворення відходів власного виробництва. Цьому сприяла також і комплексна переробка використаної ПЕТ-упаковки. Протягом 12 років «Оболонь» реалізує проект з переробки відходів пластикової тари. Завдяки збору використаних пляшок, зниженню викидів і скороченню споживання енергоносіїв, «Оболонь» суттєво знижує вплив на довкілля.Детальніше
 • Відповідальність – основа екологічної політики корпорації «Оболонь». Завдяки технологіям переробки органічних відходів пивоваріння, сьогодні «Оболонь» не тільки зменшує екологічне навантаження на довкілля, а й забезпечує сільськогосподарські підприємства високопоживними кормами. До того ж таке виробництво приносить компанії додатковий дохід.Детальніше
 • Корпорація «Оболонь» - один із найбільших роботодавців в Україні. На підприємствах корпорації працюють понад 5 тис. співробітників, серед яких близько 5% мають дітей віком до 6 років. Для забезпечення комфортних умов праці та успішного поєднання професійних і сімейних обов’язків, у 2013 році «Оболонь» приєдналася до проекту реінтеграції працівників – «Знову до роботи».Детальніше
 • Завдяки системним інвестиціям у розвиток освіти і книговидавництва, реконструкції навчальних закладів, корпорація «Оболонь» сприяє підвищенню освіченості українського суспільства. Протягом 9 років «Оболонь» популяризує другу за милозвучністю і красою мову у світі у рамках підтримки Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика.Детальніше
 • Інвестувати у розвиток спорту «Оболонь» розпочала ще у 90-хх роках. Вже понад два десятиліття корпорація надає всебічну підтримку командам і проектам, що сприяють популяризації здорового способу життя. Сьогодні корпорація «Оболонь» має власний футбольний клуб «Оболонь Бровар», що виступає у національній першості, розвиває дитячо-юнацький футбол (спортивна школа «Зміна»), проводить внутрішньокорпоративні змагання серед персоналу.Детальніше
 • Більше двадцяти років «Оболонь» реалізує програму підтримки соціально вразливих груп населення. До таких категорій належать люди з особливими потребами, малозабезпечені, люди похилого віку, діти з неблагополучних сімей. Такий напрям роботи охоплює і підтримку багатодітних родин, які функціонують як будинки сімейного типу. Реалізація цієї програми компанії забезпечує право дитини на виховання у сім’ї і щасливе дитинство у колі рідних.Детальніше