2015
Сталий розвиток корпорації «Оболонь»
Офіційний звіт
Всі розділи
Люди
Корпорація
Засади сталого розвитку є одним із ключових елементів стратегії корпорації «Оболонь», завдяки якому компанія реалізує корпоративні амбіції і повноцінно розвиває кожен із чотирьох КСВ-напрямків: розвиток співробітників, захист екології, популяризація спорту і підтримка місцевих громад.
Люди
Люди – головний капітал корпорації «Оболонь». Люди створюють напої, формують репутацію і примножують фінансові активи компанії. Саме тому «Оболонь» щодня працює над вдосконаленням соціальних програм і покращенням добробуту ключових стейкхолдерів компанії.
Виробництво
Виробництво якісних і безпечних напоїв – це основа довгострокової перспективи розвитку корпорації «Оболонь». Стабільність виробничих процесів, гарантія якості і безпеки напоїв забезпечують досягнення цілей компанії на шляху сталості.
Екологія
Зміна клімату, вичерпність ресурсів і енергонезалежність – виклики ХХІ ст. не тільки для пересічних людей, а й для великих виробників. Зменшення впливу на довкілля і збереження природи є пріоритетними для компанії «Оболонь» як найбільшого вітчизняного виробника напоїв.
Економіка
Компанія «Оболонь» здійснює безпосередній і непрямий вплив на економіку країни та окремих регіонів присутності через зайнятість населення, наповнення місцевих і державного бюджетів, розвиток супутніх галузей і підтримку соціо-культурної складової.
Суспільство
Дотримуючись принципів сталого розвитку, «Оболонь» розглядає участь у соціальному житті регіонів присутності компанії - як важливу складову розвитку українського суспільства і процвітання власного бізнесу.
Торговим партнерам
Фінансовим установам
Неурядовим організаціям
Державним органам
Акціонерам та співробітникам
Споживачам

Профілактика захворюваності та перша медична допомога

Охорона праці


 

Система охорони праці включає ряд інструментів для забезпечення безпеки і належних умов праці:
• OHSAS 18001:2007 - Система управління безпекою і гігієною праці
• Моніторинг безпеки та гігієни праці
• Атестація робочих місць
• Комісія з охорони праці, санітарії та екології
• Реєстри ідентифікації небезпек і оцінки ризиків

 

"Безпека і комфорт працівників є пріорітетним у стінах компанії. "Оболонь" інвестує у навчання та тренінги з поведінки у непередбачуваних ситуаціях для співробітників. З метою покращення умов праці щороку більше 100 робочих місць проходять необхідну атестацію. Адже робота корпорації напряму залежить від добробуту кожного співробітника".
Світлана Геращенко
помічник генерального директора з охорони праці ПАТ «Оболонь»
 • 2,02 млн грн інвестовано в охорону праці (інженерно-технічні та організаційні заходи) співробітників корпорації «Оболонь» у 2015 році.
 • 177,3 тис. грн склали затрати на організацію та проведення атестації робочих місць на підприємствах ПАТ «Оболонь» у 2015 році.
 • 142 робочих місць було атестовано у 2015 році у структурах «Оболоні»і.
 • З метою попередження нещасних випадків серед співробітиків у компанії у 2015 році було проведено на 1654 перевірки у сфері охорони праці.
 • 2 220 або 41% співробітників ПАТ «Оболонь» пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці у 2015 році.

Забезпечення здоров'я працівників і здоровий спосіб життя


Корпорація «Оболонь» займає проактивну та відповідальну позицію у забезпеченні здоров'я та популяризації здорового способу життя серед своїх співробітників.

«Оболонь» співпрацює з рядом медичних установ і профільних оргнізацій, фахівці яких протягом року проводять медичні тренінги і семінари інформаційного характеру для співробітників корпорації.

“За статистикою в Україні саме люди працездатного віку є основною групою ризику виникнення меланоми. Керівники підприємств мають розуміти усю важливість профілактичних оглядів, адже це дозволить зменшити смертність та збільшити тривалість життя людей”.
Ольга Богомолець
головний лікар Інституту дерматології та косметології

Наприкінці квітня 2013 року за сприяння Інституту дерматології та косметології доктора О. Богомолець компанія «Оболонь» спільно з громадською організацією «Стоп меланома» провели однойменну просвітницьку кампанію для працюючих пивоварні. За час реалізації проекту понад 2,5 тис. працівників були проінформовані про наслідки переродження родимок. У рамках медичної ініціативи кожен бажаючий із працюючих пивоварні мав нагоду пройти дистанційну діагностику небезпечних новоутворень на шкірі і родимок без відкриву від виробництва.

"Ми розвиваємо медико-санітарне обслуговування на підприємствах корпорації, щоб оперативно надавати медичну допомогу в разі необхідності. Проте, для нас не менш важливою є організація та проведення профілактичної роботи серед працівників. Для цього ми залучаємо неурядові організації та медичні установи. Метою просвітницької роботи є надати нашим працівникам необхідний рівень знань, який дозволить запобігти захворюванням та їх негативним наслідкам".
Сергій Блощаневич
Голова Наглядової Ради корпорації «Оболонь»

«Оболонь» протягом кількох років долучається до інформаційно-просвітницьких кампаній у рамках Всеукраїнського тижня боротьби з туберкульозом.

"Працівники – найбільша цінність компанії, тому турбота про їх здоров'я є одним із пріоритетів політики корпорації «Оболонь» і складова корпоративної культури. Ми постійно вдосконалюємо процес моніторингу здоров'я персоналу компанії. Важливим напрямком нашої роботи є профілактика захворюваності, тому у партнерстві з USAID ми проводимо кампанії по інформуванню працівників компанії щодо проблеми туберкульозу".
Олександр Бодрягов
головний лікар ПАТ «Оболонь»

У 2013-14 роках за експертної підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Оболонь» провела інформаційно-просвітницькі заходи щодо попередження захворювання на туберкульоз серед працюючих.

“Чим більше люди будуть насторожені щодо туберкульозу, тим вірогідніше що вони вчасно звернуться по допомогу до лікаря і тим більше шансів одужати в них буде. Сьогодні туберкульоз не вирок. Він виліковний”.
Марія Долинська
експерт проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні»
Щороку близько 1 тис. «оболонців» долучається до спортивних заходів компанії.

Довгострокова підтримка спортивних заходів, зокрема футбольного клубу «Оболонь-Бровар», заохочує співробітників до участі у спортивних заходах у стінах корпорації. Така спортивна активність розвиває не лише азартність до гри, а й суттєво допомагає підтримувати тіло у здоровій фізичній формі.

На сьогодні у компанії проводять два футбольні турніри: чемпіонат заводу і Кубок Президента, організовують шахматний і шашковий турніри, спартакіади та активності з інших видів спорту. Щороку близько 1 тис. «оболонців» долучається до спортивних заходів у стінах компанії.

Задля підтримки здоров'я і профілактики захворювань опорно-рухового апарату на головній пивоварні корпорації облаштований спортивний зал з необхідним інвентарем. Сьогодні більше 50 співробітників пивоварні систематично відвідують спортивне приміщення, популяризуючи здоровий спосіб життя серед своїх колег.

Захист прав людей з особливими потребами


У 2015 році близько 4,8% або 254 осіб від загальної кількості працюючих на підприємствах ПАТ «Оболонь» складали люди з особливими потребами – це категорія працівників із різним ступенем кардіологічних, онкологічних, офтальмологічних недуг, захворювань на цукровий діабет та проблемами опорно-рухового апарату. Більшість з таких людей працюють у відділі маркетингу на посадах торгових агентів, але є частка працюючих, залучена у виробництві.

Сьогодні компанія забезпечує не лише базові потреби працівників з особливими потребами, а й створює умови для їх соціальної адаптації і професійного розвитку.
Співробітники з особливими потребами
Інваліди І групи
Інваліди ІІ групи
Інваліди ІІІ групи
осіб

270
229
254
осіб

-
1
1
осіб

22
71
75
осіб

90
157
178
Роки
2013
2014
2015

Факти

Загальний обсяг наданої фінансової допомоги працівникам
14.1
млн грн
28% жінок
28% жінок зайнято у структурі персоналу корпорації
OHSAS 18001
OHSAS 18001 – система управління безпекою і гігієною праці, що діє у корпорації
5,2 млн грн інвестицій
5,2 млн. грн.. – інвестиції в охорону праці у 2013 р.

Практики

 • З моменту свого створення і до сьогодення корпорація «Оболонь» підтримує і розвиває традиції благодійництва та волонтерства. Щороку «Оболонь» інвестує у розвиток регіонів присутності своїх підприємств, реалізує соціально значущі ініціативи, надає фінансову і продуктову підтримку партнерам. Сьогодні, як ніколи раніше, соціальна активність компанії є важливою складовою сталого розвитку країни та життя українського суспільства.Детальніше
 • Досягнення гендерного балансу є важливим для сталого розвитку не лише як етична норма, а й для ефективної роботи компанії. На підприємствах корпорації «Оболонь» працює близько 28% жінок. Завдяки прийнятому у 2011 році Гендерному плану та оновленому у 2012 році Колективному договору, сьогодні «Оболонь» гарантує і забезпечує рівні трудові права як для чоловіків, так і для жінок.Детальніше
 • Початок «нульових» дав потужний поштовх у розвитку корпоративного волонтерства на підприємствах корпорації «Оболонь». Понад 14 років з ініціативи співробітників у компанії розвивається донорський рух. Щороку до списку постійних донорів долучаються нові співробітники, які продовжують благородну традицію у компанії. Детальніше
 • З 1994 року корпорація «Оболонь» є членом Української Асоціації Якості, а з 1998-го – членом Клубу лідерів якості України. Корпорація успішно конкурує як на внутрішньому, так і на міжнародних ринках. У 2008 році «Оболонь» створила інтегровану систему управління і сертифікувала одночасно чотири міжнародних стандарти.Детальніше
 • У 2013 році корпорація «Оболонь» на 48,5% зменшила утворення відходів власного виробництва. Цьому сприяла також і комплексна переробка використаної ПЕТ-упаковки. Протягом 12 років «Оболонь» реалізує проект з переробки відходів пластикової тари. Завдяки збору використаних пляшок, зниженню викидів і скороченню споживання енергоносіїв, «Оболонь» суттєво знижує вплив на довкілля.Детальніше
 • Відповідальність – основа екологічної політики корпорації «Оболонь». Завдяки технологіям переробки органічних відходів пивоваріння, сьогодні «Оболонь» не тільки зменшує екологічне навантаження на довкілля, а й забезпечує сільськогосподарські підприємства високопоживними кормами. До того ж таке виробництво приносить компанії додатковий дохід.Детальніше
 • Корпорація «Оболонь» - один із найбільших роботодавців в Україні. На підприємствах корпорації працюють понад 5 тис. співробітників, серед яких близько 5% мають дітей віком до 6 років. Для забезпечення комфортних умов праці та успішного поєднання професійних і сімейних обов’язків, у 2013 році «Оболонь» приєдналася до проекту реінтеграції працівників – «Знову до роботи».Детальніше
 • Завдяки системним інвестиціям у розвиток освіти і книговидавництва, реконструкції навчальних закладів, корпорація «Оболонь» сприяє підвищенню освіченості українського суспільства. Протягом 9 років «Оболонь» популяризує другу за милозвучністю і красою мову у світі у рамках підтримки Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика.Детальніше
 • Інвестувати у розвиток спорту «Оболонь» розпочала ще у 90-хх роках. Вже понад два десятиліття корпорація надає всебічну підтримку командам і проектам, що сприяють популяризації здорового способу життя. Сьогодні корпорація «Оболонь» має власний футбольний клуб «Оболонь Бровар», що виступає у національній першості, розвиває дитячо-юнацький футбол (спортивна школа «Зміна»), проводить внутрішньокорпоративні змагання серед персоналу.Детальніше
 • Більше двадцяти років «Оболонь» реалізує програму підтримки соціально вразливих груп населення. До таких категорій належать люди з особливими потребами, малозабезпечені, люди похилого віку, діти з неблагополучних сімей. Такий напрям роботи охоплює і підтримку багатодітних родин, які функціонують як будинки сімейного типу. Реалізація цієї програми компанії забезпечує право дитини на виховання у сім’ї і щасливе дитинство у колі рідних.Детальніше