2015
Сталий розвиток корпорації «Оболонь»
Офіційний звіт
Всі розділи
Успішні практики
Корпорація
Засади сталого розвитку є одним із ключових елементів стратегії корпорації «Оболонь», завдяки якому компанія реалізує корпоративні амбіції і повноцінно розвиває кожен із чотирьох КСВ-напрямків: розвиток співробітників, захист екології, популяризація спорту і підтримка місцевих громад.
Люди
Люди – головний капітал корпорації «Оболонь». Люди створюють напої, формують репутацію і примножують фінансові активи компанії. Саме тому «Оболонь» щодня працює над вдосконаленням соціальних програм і покращенням добробуту ключових стейкхолдерів компанії.
Виробництво
Виробництво якісних і безпечних напоїв – це основа довгострокової перспективи розвитку корпорації «Оболонь». Стабільність виробничих процесів, гарантія якості і безпеки напоїв забезпечують досягнення цілей компанії на шляху сталості.
Екологія
Зміна клімату, вичерпність ресурсів і енергонезалежність – виклики ХХІ ст. не тільки для пересічних людей, а й для великих виробників. Зменшення впливу на довкілля і збереження природи є пріоритетними для компанії «Оболонь» як найбільшого вітчизняного виробника напоїв.
Економіка
Компанія «Оболонь» здійснює безпосередній і непрямий вплив на економіку країни та окремих регіонів присутності через зайнятість населення, наповнення місцевих і державного бюджетів, розвиток супутніх галузей і підтримку соціо-культурної складової.
Суспільство
Дотримуючись принципів сталого розвитку, «Оболонь» розглядає участь у соціальному житті регіонів присутності компанії - як важливу складову розвитку українського суспільства і процвітання власного бізнесу.
Торговим партнерам
Фінансовим установам
Неурядовим організаціям
Державним органам
Акціонерам та співробітникам
Споживачам

Благодійність, волонтерство і соціальне інвестування

Період реалізації
Локація
I квартал 2013 року – II квартал 2015 року
Регіони присутності виробничих підрозділів корпорації
Цілі
 • Розвиток добровільних, благодійних ініціатив працівників
 • Реалізація соціальних проектів
 • Цільові соціальні інвестиції
Проблема
 • За даними мережі глобального партнерства «Бізнес у громаді» понад 40% мультинаціональних компаній у світі мають волонтерські програми та у різних форматах співпрацюють із громадськими організаціями
 • Щорічний звіт A world in Trust – Leadership and CSR стверджує, що 30% компаній використовують соціальні програми для комерційних вигід і 24% – для захисту репутації бізнесу.
 • В Україні схожі проекти лише починають розвиватися. Сьогодні соціальна відповідальність українських компаній поступово переходить від разових PR-заходів до форми системних, довгострокових соціальних ініціатив. Однак для більшості представників бізнесу КСВ все ще залишається іміджевим елементом.
Рішення
 • З року в рік корпорація долучається до благодійних та громадських ініціатив, державних програм та запускає власні соціальні ініціативи.
 • Щороку компанія формує соціальний бюджет і виділяє значну частку продукції на реалізацію суспільних програм.
 • У 2007 році «Оболонь» однією з перших серед українських компаній приєдналася до Глобального Договору ООН і підтвердила статус відповідальної та прозорої компанії.
 • Починаючи з 2008 року компанія щорічно публікує нефінансову звітність про результативність у сфері КСВ.
 • На сьогодні усі 10 підприємств корпорації активно співпрацюють з місцевими громадами, підтримують соціокультурне життя, дозвілля та розвивають програми місцевого значення. За підтримки корпорації відбудовуються школи, проводиться ремонт лікарень, відновлюють храми та функціонують місцеві бібліотеки.

Результат


Завдяки довгостроковій програмі соціального інвестування щороку «Оболонь» підтримує ряд важливих подій, значущих проектів і волонтерських ініціатив.Соціальна відповідальність компанії сприяє покращенню життя громад і незахищених груп населення, а також формує відповідальну та прозору репутацію корпорації «Оболонь» у бізнес-середовищі.

Волонтери «Оболоні» у дитячому будинку

14 волонтерів облаштовували територію закладу. На 6 тис. грн закуплено фарб, лаків, шпалер та ін. Придбаний бойлер ємністю 100 л

У червні 2014 року за ініціативою співробітників служби маркетингу «Оболоні» відбулася поїздка у Мостищенську школу-інтернат у Макарівському районі на Київщині. Чотирнадцять волонтерів компанії провели ряд відновлювально-господарських робіт з облаштування території закладу. У рамках поїздки «Оболонь» виділила 6 тис. грн.  на закупівлю фарби, лаків, шпалер, миючих засобів та інших матеріалів. Коштом компанії був придбаний також бойлер ємністю 100 л. Це третя подібна поїздка співробітників до дитячого закладу.

«У дитячих долонях» – програма підтримки дітей з синдромом Дауна

Третій рік поспіль «Оболонь» виступає партнером благодійного проекту з підтримки дітей із синдромом Дауна, — ініціативи ГО «У дитячих долонях». Захід передбачав збір коштів для функціонування і розвитку Центру реабілітації дітей з психо-фізичними недугами. У рамках допомоги проекту у 2014 році компанія передала 350 літрів продукції, подарунки та фінансову допомогу у розмірі 40 тис. грн.

Соціальні інвестиції у Подільський регіон

На Хмельниччині зосереджена найбільша кількість підприємств корпорації «Оболонь». За останні роки соціальні інвестиції в інфраструктуру міст і селищ склала понад 3 млн. грн. У рамках проекту були встановлені дитячі майданчики, реалізована програма з благоустрою прилеглих територій., придбане та встанов­лене обладнання котельні для школи в селі Завадинці Чемеровецького району, відремон­тований фельдшерсько-акушерський пункт села Іванківці Городоцького району.

Підтримка молодих науковців

 У 2015 році «Оболонь» підтримала асоціацію студентів Київського політехнічного інституту (ESTIEM), які вивчають основи інженерії в промисловості та управлінські процеси за цим напрямком.
У рамках такої співпраці компанія долучилася до міжнародного проекту T.I.M.E.S. (англ. – Tournament In Management and Engineering Skills). Це найбільший кейс-турнір у Європі для майбутніх промислових інженерів та менеджерів.

Спортивне свято для дітей

Три роки поспіль на футбольному стадіоні «Оболонь-Арена» волонтери компанії проводять спортивні заходи до Дня захисту дітей та з нагоди останнього дзвоника. Сумарно заходи зібрали 160 вихованців футбольної школи «Зміна». Програма свята включала спортивні розваги, футбольні майстер-класи від гравців ФК «Оболонь-Бровар» і товариські матчі. Кожній дитині волонтери вручили подарунок, а для батьків юних футболістів проводилася вікторина.

Підтримка соціально незахищених

Компанія «Оболонь» протягом тривалого часу опікується чотирма дитячими будинками сімейного типу у Києві (Оболонський район)  та області (м. Фастів, м. Біла Церква та с. Пищики). У минулому році компанія виділила понад 65 тис. грн. допомоги і надала власну продукцію малозабезпеченим родинам столичного регіону. Крім цього  «Оболонь» надає адресну матеріальну допомогу окремим громадянам.

Милосердя у кожному з нас

У грудні 2013 року «Оболонь» приєдналася до благодійної ініціативи «Милосердя», яку ініціювали учні  шкіл Оболонського району Києва. Захід організували до дня Святого Миколая на підтримку вихованців столичних дитячих інтернатів №27 та №4 та діток, які проходять лікування у медичному закладі «Охматдит». У рамках доброчинної ініціативи «Оболонь» передала дітям понад 500 л напоїв вартістю понад 3 тис. грн.  та подарунки на суму близько 15 тис. грн.

Відбудова громадських об'єктів

У рамках програм соціального інвестування «Оболонь» долучається до реконструкції шкіл, реставрації культових споруд, ремонту лікарень у регіонах присутності корпоративних підприємств. Зокрема, у 2013 році «Оболонь» спрямувала 98,6 тис. грн. фінансової допомоги на відбудову та реставрацію релігійних об'єктів у Фастові та понад 128 тис. грн. на підтримку районної лікарні і місцевих шкіл міста Охтирки.

«Соціальні напої»

Протягом тривалого часу «Оболонь» розвиває партнерські стосунки з громадськими організаціями, благодійними фондами, державними установами, а також релігійними, культурними та освітніми об’єднаннями. У ході такої співпраці корпорація сформувала мережу дружніх організацій по всій території України. У 2015 році компанія «Оболонь» передала понад 430 тис. літрів продукції на потреби партнерських громад, організацій у регіонах присутності своїх виробничих підрозділів у той час, як загальний фонд продукції на благодійність склав більше 2,7 млн. грн.

Практики

 • З моменту свого створення і до сьогодення корпорація «Оболонь» підтримує і розвиває традиції благодійництва та волонтерства. Щороку «Оболонь» інвестує у розвиток регіонів присутності своїх підприємств, реалізує соціально значущі ініціативи, надає фінансову і продуктову підтримку партнерам. Сьогодні, як ніколи раніше, соціальна активність компанії є важливою складовою сталого розвитку країни та життя українського суспільства.Детальніше
 • Досягнення гендерного балансу є важливим для сталого розвитку не лише як етична норма, а й для ефективної роботи компанії. На підприємствах корпорації «Оболонь» працює близько 28% жінок. Завдяки прийнятому у 2011 році Гендерному плану та оновленому у 2012 році Колективному договору, сьогодні «Оболонь» гарантує і забезпечує рівні трудові права як для чоловіків, так і для жінок.Детальніше
 • Початок «нульових» дав потужний поштовх у розвитку корпоративного волонтерства на підприємствах корпорації «Оболонь». Понад 14 років з ініціативи співробітників у компанії розвивається донорський рух. Щороку до списку постійних донорів долучаються нові співробітники, які продовжують благородну традицію у компанії. Детальніше
 • З 1994 року корпорація «Оболонь» є членом Української Асоціації Якості, а з 1998-го – членом Клубу лідерів якості України. Корпорація успішно конкурує як на внутрішньому, так і на міжнародних ринках. У 2008 році «Оболонь» створила інтегровану систему управління і сертифікувала одночасно чотири міжнародних стандарти.Детальніше
 • У 2013 році корпорація «Оболонь» на 48,5% зменшила утворення відходів власного виробництва. Цьому сприяла також і комплексна переробка використаної ПЕТ-упаковки. Протягом 12 років «Оболонь» реалізує проект з переробки відходів пластикової тари. Завдяки збору використаних пляшок, зниженню викидів і скороченню споживання енергоносіїв, «Оболонь» суттєво знижує вплив на довкілля.Детальніше
 • Відповідальність – основа екологічної політики корпорації «Оболонь». Завдяки технологіям переробки органічних відходів пивоваріння, сьогодні «Оболонь» не тільки зменшує екологічне навантаження на довкілля, а й забезпечує сільськогосподарські підприємства високопоживними кормами. До того ж таке виробництво приносить компанії додатковий дохід.Детальніше
 • Корпорація «Оболонь» - один із найбільших роботодавців в Україні. На підприємствах корпорації працюють понад 5 тис. співробітників, серед яких близько 5% мають дітей віком до 6 років. Для забезпечення комфортних умов праці та успішного поєднання професійних і сімейних обов’язків, у 2013 році «Оболонь» приєдналася до проекту реінтеграції працівників – «Знову до роботи».Детальніше
 • Завдяки системним інвестиціям у розвиток освіти і книговидавництва, реконструкції навчальних закладів, корпорація «Оболонь» сприяє підвищенню освіченості українського суспільства. Протягом 9 років «Оболонь» популяризує другу за милозвучністю і красою мову у світі у рамках підтримки Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика.Детальніше
 • Інвестувати у розвиток спорту «Оболонь» розпочала ще у 90-хх роках. Вже понад два десятиліття корпорація надає всебічну підтримку командам і проектам, що сприяють популяризації здорового способу життя. Сьогодні корпорація «Оболонь» має власний футбольний клуб «Оболонь Бровар», що виступає у національній першості, розвиває дитячо-юнацький футбол (спортивна школа «Зміна»), проводить внутрішньокорпоративні змагання серед персоналу.Детальніше
 • Більше двадцяти років «Оболонь» реалізує програму підтримки соціально вразливих груп населення. До таких категорій належать люди з особливими потребами, малозабезпечені, люди похилого віку, діти з неблагополучних сімей. Такий напрям роботи охоплює і підтримку багатодітних родин, які функціонують як будинки сімейного типу. Реалізація цієї програми компанії забезпечує право дитини на виховання у сім’ї і щасливе дитинство у колі рідних.Детальніше