Гендерний план
Період реалізації | Локація |
2011 – 2012 роки | Усі підприємства корпорації «Оболонь» |
- Цілі
- Удосконалення внутрішніх процесів та управління у сфері гендерної політики
- Проблема
- Згідно із результатами «Доповіді про людський розвиток» ООН, у 2011 році Україна займала 57 місце за Індексом гендерної рівності зі 148 країн світу
- Водночас за Індексом рівноправності жінок, оприлюдненим ГО Social Watch у 2012 році, Україна посіла 64 місце серед 154 країн.
- Вітчизняний ринок праці є гендерно сегрегованим з суттєвою відмінністю в оплаті праці. Сьогодні в країні існує дисбаланс у розподілі чоловіків і жінок за галузями і сферами діяльності, бар’єри у кар’єрному просуванні жінок і відмінності щодо оплати праці за статтю.
- Не стала виключенням і харчова промисловість, у структурі зайнятості якої на сьогодні переважають чоловіки.
- На підприємствах корпорації «Оболонь» розподіл персоналу складає 71% чоловіків і 29% жінок, що зумовлено переважанням «чоловічих» інженерних і технічних спеціальностей.
- Рішення
- Для вдосконалення рівності прав чоловіків і жінок на усіх підприємствах корпорації, у 2011 році «Оболонь» доєдналася до спільного проекту ЄС і Міністерства охорони праці – «Рівні можливості».
- Першим кроком співпраці стало проведення круглого столу, підготовка плану дій з розробки гендерних планів та фахові консультації кращих експертів у галузі гендерної політики.
- У стінах компанії була створена робоча група фахівців – представників різних відділів «Оболоні».
- Для визначення можливих дискримінацій за ознакою статі, компанія провела гендерну діагностику через опитування 300 співробітників. Результати дослідження засвідчили відсутність відхилень у розподілі персоналу за статтю і стосувались більше питань організації робочого процесу і атмосфери у колективі.
- На основі гендерного аналізу і задля уникнення можливих дискримінацій за статевою ознакою у майбутньому підготовлений Проект гендерного плану ПАТ «Оболонь».
Результат
У рамках проекту «Рівні можливості» корпорація «Оболонь» у 2011 році першою з вітчизняних компаній в Україні здійснила розробку офіційного документу з гендерних питань. Відтепер рівність прав і можливостей чоловіків і жінок офіційно закріплені у колективному договорі компанії і враховуються при прийнятті інших важливих документів та політик компанії. Окрім того, у ході прийняття офіційного документу у компанії ввели посаду уповноваженого з гендерних питань.
Гендерний план корпорації «Оболонь» став важливою складовою ефективного управління, кадрової політики, організації виробництва, створення сприятливого виробничого середовища і, як результат, – підвищення конкурентоспроможності компанії.